Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybavení na schůzku:  tužka, blok, zápisník a zpěvník (viz níže), šátek, cestička světlušek (pokud ji světluška ještě nemá, obdrží ji na některé z nejbližších schůzek), KPZ (obsah KPZ viz níže), uzlovačka = delší, tlustší provaz (např. část prádelní šňůry), slouží k trénování uzlů. Když bude potřeba nějaké další vybavení, předem světlušku upozorníme. Na sebe oblečení, které se může zašpinit.


Vybavení na akce: Na běžný jednodenní výlet nosí děti jídlo a pití na celý den, pláštěnku, kpz, zápisník, papír, tužku, šátek, peníze na jízdenku či vstupy, někdy jízdenky na MHD. Na některé výlety je potřeba kroj, zpěvník, buřty atd. Děti vždy před akcí dostanou informace s tím, co mají mít s sebou. Na sebe na běžný výlet mají mít oblečení do přírody a pevnou obuv. Oblečení je třeba zvážit podle ročního období a očekávaného počasí. Na případné sportovní akce mají sportovní oblečení a sportovní obuv.
Na vícedenní výlet se vybavení liší podle typu akce a ubytování. Většinou je potřeba velký batoh, spacák, karimatka, baterka, hygienické potřeby,  osobní léky, někdy přezůvky, na delší akce i kartička pojišťovny a očkovací průkaz (nebo jejich kopie). K tomu věci uvedené u jednodenního výletu (jídlo a pití většinou jen na den odjezdu, pokud se nespí pod stanem).

Skautský kroj:
Na některé akce nosíme skautský kroj, nebo alespoň šátek s turbánkem. Lze je zakoupit v prodejně JUN s.r.o, Haškova 7, Praha 7 (stanice tramvaje Kamenická, metro Vltavská). www.junshop.cz V roce 2000 byl schválen nový krojový předpis.

Kroj tvoří skautská košile, žlutý světluškovský šátek u krku sepnutý koženým turbánkem, žlutá kroucená šňůrka, skautský pásek, kalhoty přírodní barvy (v létě možno kraťasy nebo sukni přírodní barvy). Nášivka s nápisem Czech Republic přijde nad pravou kapsu. Pokud světluška složila slib, nosí nad středem levé kapsy slibový odznak.

Levý rukáv kroje
Nejvýše na rukávu je umístěna domovenka (v našem případě s nápisem RADOTÍN - sídlo střediska), pod domovenkou nalezneme číslo oddílu (125).
 
 
 
Pravý rukáv kroje
Nejvýše na rukávu nalezneme u děvčat znak WAGGGS (znak mezinárodní organizace skautek). Odborky, které světluška splní, přišívá až pod tento znak.
 
 
 
 
Jednoduchého průvodce najdete na těchto stránkách: http://www.sweb.cz/skautsky.kroj/

KPZ (krabička poslední záchrany)
svíčka + škrtátko + několik zápalek
svinutý drátek
provázek
náplast, obvaz (vše čistě zabaleno)
2-3 hřebíky, několik připínáčků
tužka + papír
2-3 špendlíky (spínací i obyčejné)
jehla + nit
knoflíky
drobné na telefon
kousek křídy
známka na dopisy
gumička na převázání krabičky

na vnitřní stranu víka krabičky nalepit jméno, adresu a telefon

Krabička by měla skladná a vlhku odolná - např. krabička od bonbónů Energit, malá krabička od čaje, malé plastové zavírací krabičky apod.

Zápisník
Zápisník je sešit velikosti A5 s tvrdými deskami. Světlušky si do něj lepí, kreslí a píší informace na schůzkách - např. morseovku, šifry, pochodové značky, stromy atd. Můžou si do něj lepit obrázky z výprav. Zápisník neslouží jako trhací blok!
Zpěvník
Zpěvník je sešit velikosti A5 s tvrdými deskami. Světlušky si do něj lepí, nebo zapisují písničky. Texty některých písniček dostanou na schůzkách, jiné si mohou vzájemně opisovat od sebe.